ONLINE DŽUNGLE

Jak vytvořit web aneb moje cesta k úspěnému podnikání a vymazlenému webu

Dnes se s vámi podělím o svou cestu k úspěšnému podnikání prostřednictvím tvorby webů. Možná jste také začínající podnikatelé, kteří hledají nové způsoby, jak oslovit klienty a vybudovat si silnou online přítomnost. Nebo možná již máte nějaké zkušenosti, ale stále se potýkáte s problémy spojenými s tvorbou webu. Ať už jste v jakékoli situaci, ráda se s vámi podělím své tipy a triky, jak vytvořit skvělý web a přilákat více zákazníků. Připravte se na inspiraci a praktické rady! Pojďme do toho!
Jak na tvorbu webu, Online džungle, plameňák, Anna Fink

Během své cesty jsem narazila na několik problémů a výzev, které mě donutily najít systém, jak usnadnit tvorbu webů a poskytnout klientům kvalitní služby.

Jaké jsem měla problémy se zákazníky a co mě donutilo udělat změnu a najít systém?

Vytvoření webu může být náročným úkolem a často se setkávám s různými problémy, se kterými zákazníci bojují. Jedním z nejběžnějších problémů je nedostatek jasné vize toho, jak by jejich web měl vypadat a fungovat. Klienti často nemají představu o tom, jaké informace mají na webu poskytnout, jakou grafiku použít nebo dokonce jak by měla být strukturována navigace.

Dalším velkým problémem je nedostatečné porozumění technickým aspektům tvorby webu. Mnozí klienti si nepředstavují, že proces tvorby webu vyžaduje hodně jejich iniciativy a nebo nějaké přemýšlení z jejich strany.

Když jsem začínala, často jsem se potýkala se zmatkem ohledně toho, jak efektivně komunikovat s klienty a jak získat potřebné informace pro tvorbu webu. To vedlo k nedorozuměním a často k projektům, které se protahovaly.

Jenže i já byla dřív klikač, který čekal až mi klient řekne, co tam chce. Nebyla jsem ten supr trůpr webdesignér a komunikace byla mou slabou stránkou. Přitom komunikace hraje klíčovou roli ve vztahu mezi klientem a webdesignérem.

Chyba byla, ale hlavně na mé straně.
Tyto chyby jsem dělala:

  • Nesprávně komunikovala
  • Neměla jsem dostatečný plán
  • Neuměla jsem klienty přimět k včasnému dodání materiálů
  • Neměla jsem systém

 

Pak vznikalo mnoho nedorozumění. I když weby byly dobré. Jejich tvorba se táhla.

Ikony 27

Jak jsem hledala nové cesty organizace mojí práce tvorby webu, abych klientům tvorbu webu co nejvíc usnadnila?

Anna Fink webdesign, online džungle - jak postavit web, jak na tvorbu webu

Věděla jsem, že musím najít nové způsoby organizace své práce a usnadnit tak klientům proces tvorby webu. Hledání nových cest bylo náročné, ale stálo to za to. Prošla jsem různými školeníma. Kupovala si kurzy úspěšných webařů pro jiné webaře a postupně jsem si začala vytvářet svůj vlastní systém.

Začala jsem pořádně používat sdílené soubory, aby klient měl přístup ke všemu, co já. Změnila jsem úplně systém výroby webu.

Dalším krokem bylo rozdělení procesu tvorby webu do jednotlivých fází. Tímto způsobem si klienti mohou vybrat, jakou část projektu chtějí řešit samostatně a ve kterém úseku potřebují mou pomoc. Tato flexibilita pomohla snížit stres u klientů a umožnila jim se více zapojit do tvorby svého webu.

 

Jak probíhá tvorba webu s klientem nyní?

A. Konzultace zdarma

Prvním krokem je konzultace zdarma, která mi umožňuje navázat první kontakt s klientem a lépe pochopit jeho potřeby a přání. Tato konzultace je přátelská a neformální, abychom si vytvořili důvěru a navázali dobrý vztah.

B. Dotazník

Klientovi poté předkládám dotazník, který mi pomáhá získat podrobnější informace o jeho podnikání, cílové skupině a konkurenci. Tyto informace jsou klíčové pro úspěšnou tvorbu webu.

C. Příprava

Na základě informací z dotazníku vytvářím soubor ve Figmě, což mi umožňuje vizualizovat a strukturovat web. Během přípravy také zjišťuji, proč klient chce mít web a jaký je cíl jeho webu. Generuji také persony, abych lépe porozuměla jeho zákazníkům a jejich potřebám. Připravují také nápady pro cesty zákazníka, které budou sloužit jako základ pro další kroky.

D. 2 hodinový Brainstorming

2 hodinový brainstorming je klíčová fáze mého systému. Spolu s klientem projdeme všechny připravené kroky, včetně cest zákazníka.

Diskutujeme o jeho hotových produktech a zvažujeme jejich začlenění do cest zákazníka.

Pokud je to potřeba, společně vymýšlíme i nové produkty. Tento brainstorming nám také umožňuje vytvořit obsahovou strukturu webu na základě častých dotazů jeho zákazníků.

Firefly kawaii flamingo has a video call with another kawaii flamingo sticker anime style 38487 1

Jak mi nyní dodávají klienti materiály pro tvorbu webu?

V průběhu mé cesty k úspěšnému podnikání jsem se naučila, že spolupráce s klienty při tvorbě webu je zásadní.

Abychom usnadnili předávání materiálů, využívám Google Drive. Klient dostane přístup ke své vlastní složce, do které může nahrávat fotky, texty a vše potřebné pro tvorbu webu. Pokud se klient teprve chystá fotografovat, poradím mu, jak fotografie nechat nafotit, aby byly použitelné na sítě i na webové stránky.

Během tvorby webu také klientovi předkládám nástřely textů, abychom společně upravili obsah a zajistili, že odpovídá jeho představám, ale zároveň bereme ohled na základní SEO nastavení.

Tvorba webových stránek, jak na tvorbu webu, Anna Fink, Online Džungle

Vývoj webu

Během vývoje webu se zaměřuji na několik klíčových oblastí. Prvním krokem je navrhnout rozvržení stránky a její funkce, aby se na webu vyznal cílový zákazník klienta!

Dalším důležitým aspektem vývoje webu je optimalizace pro vyhledávače (SEO). Na web nahrávám fotografie v moderních formátech, aby byl web dostatečně rychlý.

Postupně ladíme a upravujeme. Během průběhu práce pokaždé informuji klienta o svém pokroku a konzultuji s ním případné změny. Není vyjímkou, že si s klientem volám i 5x – 10x.

SEO optimalizace

Na závěr se věnuji SEO optimalizaci webu. Nastavuji meta popisky, dolazuji tituly. Zkoumám rychlost načítání a hledám šotky, které by nějak mohli ovlivňovat správný chod webových stránek.

Závěr

Díky tomuto vymazlenému systému se mohu o něj dělit. I když je stále, co zlepšovat a učit se. Díky předchozím běhům kurzu a výzvy jsem reagovala na zpětnou vazbu a svůj minikurzu a kurz vytunila.

V minikurzu “Připrav si svůj úspěšný web” vám otevřu dveře k světu tvorby webových stránek a ukážu vám svůj osvědčený systém pro vytvoření podkladů pro tvorbu webu, který vám přinese zisk.

Naučíte se:

  • Stanovit cíle vašeho webu: Zjistíte, jakým způsobem stanovit jasné cíle, aby vám váš web přinášel to, co opravdu chcete.
  • Definovat cestu zákazníka: Naučíte se, jak provést klienty z bodu A do bodu Z.
  • Vytvořit obsahovou strukturu webu: Připravíte si obsahovou strukturu webu.

 

Po absolvování minikurzu budete mít nejen pevný základ pro tvorbu webů, ale také konkrétní dovednosti, které vám pomohou dosáhnout úspěchu ve světě online podnikání.

Takže, pokud jste ještě do minikurzu nenaskočili a chystáte se stavět web nebo přestavět ten stávající, neváhejte se přidat. Připravte si svůj úspěšný web a dejte svým online podnikatelským snům křídla!

Líbil se vám článek? Napište mi komentář a sdílejte ho dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkroťte technikálie v Online Džungli bez obav a podpořte své online podnikání!

Potřebuješ web, ale bojíš se technikálií?
Chceš sbírat kontakty, ale nevíš, jak na to.
Postavil/a jsi si web, ale nevíš jestli je vše správně a občas tápeš nad různými technickými háčky.

Díky mému službokurzu
si nebudeš muset kupovat ∞ kurzů na technikálie.

Se mnou se naučíš sestavit web, napojit emailing a fakturační systém.

Nenechte si ujít další užitečný článek!

Sleduj insta
#onlinedzungle