Překonání překážek: Jak jsem našla své skutečné poslání a získala úspěch v online podnikání

Jmenuji se Anna Fínk a chtěla bych s Vámi sdílet můj příběh o překonání překážek v online podnikání.
Anna Fink - Online Džungle

Ze školy k podnikání

Jmenuji se Anna Fink a chtěla bych s vámi sdílet svůj příběh. Po vystudování střední školy grafické a filmové režie jsem se dlouho potýkala s otázkou, čím se vlastně chci živit. Vystřídala jsem několik zaměstnání a věnovala se fotografování, sem tam dělala grafiku, sem tam jsem někomu udělala no code web.

Anna Fink s melounovým lízátkem v puse
To jsem já

Jako fotografka jsem pracovala cca od 20 let. Snažila jsem se nabízet světu něco opravdu jedinečného. Moje fotky byly úžasné a získávaly pozitivní ohlasy. Nicméně jsem měla problém s prodejem svých služeb. Měnila jsem svou webovou stránku a používala sociální sítě, ale bez úspěchu. Přemýšlela jsem, proč se mi nedaří a proč jiní fotografové s horšími fotkami vydělávají víc než já.

Zoufale jsem hledala řešení – mnohokrát jsem se rozčilovala a plakala a říkala si, že nechápu. Nedocházelo mi, že mít skvělé fotky nestačí.

Byla jsem zmatená a nevěděla, co dál.

Neuvědomila jsem si, že mám skutečný talent “pomáhat a učit lidi”, že tam je má vášeň. Většinou jsem pomáhala zdarma – učila jsem fotit, dělala loga zdarma, nastavovala věci zadarmo a sama žila na hraně.  Až mi můj kamarád jednou řekl, že bych se tím měla živit a protože jsem zrovna pro něj něco zařizovala, tak mi i zaplatil a řekl, že je ten první, kdo mi za mou pomoc dá peníze. A tak vznikla moje Online Džungle, kde lidem pomáhám s tvorbou webových stránek, technikáliemi, brandingem, grafikou, technikou a vše, co se týká online podnikání.

dřevěná deska stolu, na které stojí upros třed krásná zarámovaná fotka listu rostliny, celá foto je v tmavé barvě, z obou stran fotky jsou ve váze nebo květináči zelené rostliny
Moje tvorba

Nakonec jsem si uvědomila, že můj problém nebyl ve kvalitě fotek, ale v tom, jak lidé vnímali mou značku, že jsem neuměla být podnikatelka. Všechny tyto zkušenosti mě přivedly k novému přístupu a začala jsem se soustředit na budování svého jména a posilování svých hodnot a příběhu. A právě to mi pomohlo vybudovat mou komunitu.

Nakonec jsem si uvědomila, že můj problém nebyl ve kvalitě fotek, ale v tom, jak lidé vnímali mou značku, že jsem neuměla být podnikatelka. Všechny tyto zkušenosti mě přivedly k novému přístupu a začala jsem se soustředit na budování svého jména a posilování svých hodnot a příběhu. A právě to mi pomohlo vybudovat mou komunitu.

Dneska mohu říct, že jsem úplně jiná osoba než ta ztracená fotografka, která nevěděla, co s jejími skvělými fotkami. Díky práci na své značce a zapojení do komunity jsem získala dlouhodobé klienty, kteří se na mě obrací na doporučení. Už se nebojím říct, když potřebuju pomoc a zaplatila jsem si mentoringy od zkušených podnikatelů, abych posílila své obchodní schopnosti.

Spolupracovala jsem s mnoha terapeutkami a koučkami, abych se naučila, jak posilovat své poslání a jak správně budovat svou značku. Dneska vím, že nejdůležitějším prvkem podnikání je nezůstat na to sám a najít si mentora nebo komunitu lidí, kteří vás budou podporovat a pomáhat vám růst.

Dokázala jsem překonat své obavy a neúspěchy a dneska pomáhám lidem po celém světě (ano, mám i zahraniční klienty) s jejich webovými stránkami a online přítomností. Je to nádherný pocit, když vidím, jak moje práce pomáhá lidem uspět a být vidět v té digitální džungli. Děkuji svému kamarádovi, že mi pomohl najít mou cestu a věřil ve mně, i když jsem sama nevěřila. Teď vím, že mám své poslání a dělám to, co mě opravdu baví a naplňuje.

Jděte do akce a nebojte se!

Líbil se vám článek? Napište mi komentář a sdílejte ho dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkroťte technikálie v Online Džungli bez obav a podpořte své online podnikání!

Potřebuješ web, ale bojíš se technikálií?
Chceš sbírat kontakty, ale nevíš, jak na to.
Postavil/a jsi si web, ale nevíš jestli je vše správně a občas tápeš nad různými technickými háčky.

Díky mému službokurzu
si nebudeš muset kupovat ∞ kurzů na technikálie.

Se mnou se naučíš sestavit web, napojit emailing a fakturační systém.

Nenechte si ujít další užitečný článek!

Sleduj insta
#onlinedzungle