• Dostupná

2 nejlepší pluginy pro zrychlení webu na WordPress

Zrychlení webu je dnes jedním z největších výzev pro majitele webových stránek. Pomalé načítání stránek může odradit návštěvníky a snížit počet konverzí. Pokud chcete udržet své publikum spokojené a zajistit, aby vaše webové stránky byly úspěšné, musíte se zaměřit na rychlost načítání. V tomto článku si povíme o nejlepších 2 pluginy pro zrychlení webu na WordPressu a jak je použít pro maximální výkon vašich stránek!

Obsah

Proč zvyšovat rychlost webu

Doufám, že každý majitel webových stránek ví, jak důležité je mít rychlé a spolehlivé načítání, ale proč je to tak klíčové? Na prvním místě jsou návštěvníci. Opakuji to stále dokola. Web neděláme pro sebe, ale pro klienta. Zkuste si vybavit sebe, jak se rozčilujete, když něco nejde dle vašich představ. Každý z nás má rád rychlou odezvu webové stránky – pokud musíme čekat příliš dlouho na načtení stránky, budeme se chtít vzdát a nejspíše web zavřeme, ti více trpělivý to zkusí ještě příště znovu, ale i kdyby to znovu nešlo vsadím se, že už u vás nenakoupí.

Další faktorem je SEO. Rychlost webu hraje velkou roli v algoritmu vyhledávače Google. Pokud má vaše webová stránka pomalé načítání, bude to negativně ovlivňovat její pozici ve výsledcích vyhledávání.

Navíc pomalé načítání může vést k nižší konverzi a zisku. Pokud vaše webové stránky trpí špatným načítáním nebo při překlikávání webu musí potencionální zákazník stále čekat – máte problém. Vaši návštěvníci si snadno najdou konkurenci, která má web v pořádku.

Je tedy jasné, že byste neměli podceňovat důležitost optimalizace svých webových stránek pro co nejrychlejší načtení. Nyní se podíváme na to, jak můžete zrychlit

Jak změřit rychlost webu

Rychlost načítání webu je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují uživatelskou zkušenost a také SEO výsledky vašich stránek.

Abychom mohli určit rychlost načítání svých webových stránek, existuje několik online nástrojů pro testování rychlosti jako např. Google PageSpeed Insights nebo GTmetrix. Tyto nástroje umožňují analýzu vaší stránky a poskytnou vám podrobné informace o tom, co byste mohli udělat pro zlepšení rychlosti.

Jak zvýšit rychlost webu na wordpress - PageSpeed-Insights
Google PageSpeed
Jak zjistit rychlost webu - GTmetrix
GTmetrix

Dalším důležitým ukazatelem je také snaha minimalizovat počet HTTP dotazů potřebných pro úplné načtení stránky. Tento problém lze řešit pomocí cachovacích pluginů jako jsou WP Fastest Cache nebo WP Super Cache, které uložením statických dat (velice zjednodušeně: to jak vypadá váš web) urychlují proces načítání.

Co je to cachovací plugin a proč jej používat?

Vysvětlím trochu více… 😀 Cachovací plugin je nástroj, který pomáhá zrychlit načítání webových stránek. Jak to funguje? Když navštívíte webovou stránku, váš prohlížeč stahuje různé soubory jako obrázky nebo kód HTML ze serveru. Tyto soubory jsou potřeba ke správnému zobrazení obsahu.

Pokud máte cachovací plugin nainstalovaný, vytvoří kopie těchto souborů a ty se ukládají do mezipaměti pro opakované využití. To umožňuje vaší webové stránce načítat se mnohem rychleji při každém dalším pokusu o jejich načtení.

To je důvod, proč cachovací pluginy jsou tak populárním řešením pro problémy spojené se špatným načítáním stránek.

Kromě toho cachovacní pluginy nabizeji take funkce jako minimalizace kodu nebo lazy loading obrazku, coze take prispiva k urychleni webu.

Já se na WordPress setkávám s dvěmi cache pluginy, které jsou velice oblíbené. Oba pluginy můžete použít bezplatně.

Nejlepší 2 cache pluginy pro zrychlení webu WordPress

Existuje mnoho cachovacích pluginů pro WordPress, ale já doporučuji za mě 2 nejlepší – WP Fastest Cache a WP Super Cache.

WP Fastest Cache je velice jednoduchý plugin s intuitivním rozhraním, který nabízí snadné nastavení bez nutnosti technických znalostí. Tento plugin dokáže optimalizovat obrázky a odstranit nepotřebné údaje v kódu stránky.

WP Super Cache nabízí podporu pro CDN (Content Delivery Network) řešení, které pomáhá zrychlení načítání obsahu po celém světě – takže pokud žijete například v Americe a podnikáte online v ČR tak je tato funkce pro vás velice užitečná.

Oba tyto pluginy maji svoje vlastni prednosti a funkce, proto doporučuji otestovat oba a vybrat ten nejvhodnější pro vás. 🙂

WP Fastest Cache nastavení

Když už máte tento plugin nainstalovaný, nastaveníje poměrně jednoduché a rychlé.

Nejdříve se přihlaste do svého administrátorského účtu na webu a klikněte na “Plugins” v hlavním menu. Poté vyberte WP Fastest Cache z nabídky aktivních pluginů.

Zde vidíte možnosti nastavení. Odstranit starou cache dělejte po každé úpravě. Další důležitou funkcionalitou tohoto pluginu je integrace s CDNs (Content Delivery Networks) jako jsou např. Cloudflare nebo MaxCDN.

Wp-Fastest-Cache-nastaveni-zrychleni-webu

Mnoho uživatelů preferuje právě tento plugin kvůli jeho snadnému používání bez nutnosti technických znalostí.

Vyzkoušejte si tedy WP Fastest Cache i sami a podpořte tak rychlost vašeho webu!

WP Super Cache nastavení

WP Super Cache je jedním z nejznámějších pluginů pro cachování stránek na WordPressu. Jeho nastavení může být docela složité, ale s několika tipy a triky byste neměli mít žádné problémy.

Prvním krokem je aktivace pluginu v administraci vašeho webu. Poté přejděte do menu Nástroje a klikněte na “Nastavení WP Super Cache”. V této sekci najdete tlačítko “Test cache”, který ověřuje, zda je váš web správně nastaven.

Dalším důležitým krokem je vytvoření statických souborů jako HTML, které budou nahrazovat dynamický obsah vašeho webu. Tento krok pomáhá snižovat čas potřebný pro generování stránky a zvyšuje rychlost vaší webové stránky.

V sekci pokročilé nastavení si můžete vybrat mezi hodně možnostmi. Doporučuji k nastavení použít článek od WP Lama. Je dobré experimentovat s tímto nastavením podle toho, jak funguje na konkrétním serveru a jak rychlou odezvu máte od svých uživatelů.

Posledním krokem je pravidelnost údržby pluginu WP Super Cache – doporučuji vynucené smazání cache po každé úpravě stránek a aktulizacích pluginů.

WP Super Cache nastaveni zrychleni wordpress

Jak zrychlit web na wordpress ještě víc?

Existuje mnoho dalších způsobů, jak zrychlit web na WordPressu. Jedním z nejúčinnějších je optimalizace obrázků a videí na vašem webu a využití moderních formátů jako je WEBP.

Použití malých obrázků s nízkým rozlišením může výrazně snížit dobu načítání stránky. Další možností je použití kompresního pluginu pro obrázky, jako je Smush nebo Imagify.

Pokud máte videa na svém webu, měli byste také použít vhodné formáty s menší velikostí souboru, aby se zvýšila rychlost přehrávání videa a nahrávání stránky.

Dalším tipem pro urychlení vašeho webu je minimalizovat počet pluginů a widgetů. Každý aktivovaný plugin přidá další kód ke stažení a spustení každé stránky. Proto byste si měli pečlivě vybírat ty správné pluginy pro vaše potřeby.

Zkrátka řečeno – existuje celkem hodně úprav a triků, které mohou pomoci zrychlit váš WordPress.

Závěr

Zvyšování rychlosti načítání webových stránek je klíčem k úspěchu v online džungli. Zlepšení rychlosti webu může znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem pro vaši online přítomnost. Pokud máte webové stránky postaveny na platformě WordPress, využijte jeden z pluginů pro cachování, které pomohou zrychlit váš web.

WP Fastest Cache a WP Super Cache jsou dva skvělé pluginy pro WordPress, které vám umožní snadno a efektivně optimalizovat vaše webové stránky s ohledem na rychlost načítání. Tyto dva pluginy nabízejí širokou škálu funkcí.

Nicméně, ujistit se o rychlosti svojich webových stránek není jen otázka volby správného cache pluginu pro WordPress – existuje spoustu dalších faktorů, které ovlivňují celkový výkon vaší internetové prezentace.

Napiště mi, který plugin jste použily a proč?


Ušetřete čas a náklady a maximalizujte svůj výkon webových stránek díky konzultaci se mnou.

Podívejte se na moji nabídku a zvažte jestli jsem pro vás ta pravá.

Obsah

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho dál.